cover_kontakt.png

Aktuálně

Buďte s námi neustále "v obraze".

IMG_6163.jpg

Nový článek na téma:
"Jak správně vybrat brýlovou obrubu"

3.8.2021

Vybrat tu správnou brýlovou obrubu nemusí být někdy jednoduché. Připravili jsme pro Vás článek shrnující tipy a rady jak postupovat. Pokud se však o problematiku zajímat nechcete, nevadí. Od toho jsme tu my a rádi Vám s výběrem poradíme. Článek naleznete v sekci Oční srozumitelně.

HEADER-uvod---MODRA-nastrel-R.jpg

1.5.2021 otevřeno OČNÍ ČB - centrum oční péče
na adrese Šumavská 550/9
Aktualizace 29.6.2021

S radostí Vám oznamujeme, že ordinace OČNÍ ČB (MUDr. Michala Matušky) se z adresy Lannova 9/14 přesunula na novou adresu Šumavská 550/9 a výrazně se rozšiřuje o další služby klientům.

• jak se k nám dostanete naleznete v sekci kontakt

• pro vstup do ordinace vchodem z ulice Šumavská do 1. patra

• pro vstup do optiky z rohu ulice Lidická/Šumavská v přízemí

ordinační doba je neměnná (viz níže)

• telefonní číslo je stejné (386 352 263) - nově s recepcí/call-centrem

• pacienti jsou povinni nosit respirátor/nano roušku ve všech prostorech

• sledujte naše sociální sítě - Facebook Instagram

• pokud jste byli spokojeni, nechte nám prosím recenzi na Google maps

přehled dovolených najdete zde

vchody.png

Sleva pro zdravotníky od 1.8.2021
30.7.2021

Doba COVIDu byla pro nás všechny těžká. Rádi bychom poděkovali zejména všem kolegům zdravotníkům za jejich tvrdou práci, která byla mnohdy prováděna na úkor fungování rodiny, bez nároku na volný čas, ale také s vědomím vlastního zdravotního rizika.

Jako formu poděkování jsme zvolili 10% slevu na jakákoli dioptrická skla (včetně nejdražších multifokálních a individuálních korekcí).

Akce bude platná od 1.8.2021.

Při zadávání zakázky prosím uveďte heslo: "zdravotník 10%" a předložte doklad, který prokáže Vaše zaměstnání.​

Těšíme se na Vaši návštěvu!

SLEVA 10% pro zdravotníky.jpg

Oční chirurgie a OČNÍ ČB - centrum oční péče 
25.11.2020

Jsme jedno z mála pracovišť v ČR, které může nabídnout nejen primární oční péči, ale také aktivní znalost a přímou návaznost na oční chirurgii.

Spolupracujeme se všemi očními pracovišti v ČR, také dle preferencí pacienta. Většinu chirurgických indikací v regionu řešíme v návaznosti na kliniku Lexum (t.č. tuzemský leader indikátorů kvality oční péče, které určují např. procenta komplikací při chirurgických výkonech).

Příkladem je nedávná operace pacienta MUDr. Michala Matušky, který přišel se složitou kombinovanou vadou (-15 a -17 sfD a -2,5 cylD astigmatismu) a šedým zákalem. Pacienta jsme zbavili šedého zákalu, většiny cylindrických i sférických dioptrií a brýlí do blízka. V Č. Budějovicích k operacím šedého zákalu používáme přístroj Alcon Centurion (t.č. jeden z nejlepších fakoemulzifikačních přístrojů na světě; na fotce vzadu vlevo).

Lexum 11_2020.jpg

Na klinice implantujeme nejen běžné monofokální, ale také multifokální nebo moderní tzv. EDOF (extended depth of focus) nitrooční čočky, díky kterým můžete i ve vyšším věku poznat jaké to je vidět bez brýlí.

Veškeré náležitosti ohledně nitroočních operací můžete u nás konzultovat s MUDr. Michalem Matuškou a to v rámci Vašeho vyšetření bezplatně.

LEXUM IG 2.jpg
ESCRS prezentace.jpg

Účastníme se také aktivně mezinárodních či tuzemských kongresů a studií. 

MUDr. Michal Matuška v říjnu 2020 prezentoval výsledky své studie (kterou vedl na oční klinice Lexum) na mezinárodním kongresu ESCRS (European Society of Cataract and Refractive Surgeons) v Amsterdamu. Jelikož jde o jednu z největších světových oftalmologických akcí, kde se setkávají a prezentují odborníci téměř ze všech kontinentů, proběhla letos, bohužel vzhledem k epidemiologické situaci, plně online formou.

%C4%8C_edited.jpg