top of page

Špičkové vybavení,

které najdete málokde

Jsme jedno z nejlépe vybavených pracovišť primární oční péče

v jihočeském kraji. Některé přístroje máme jako jedni z mála v ČR.

Jsme Zeiss Vision Expert
Jediné takové centrum v Č. Budějovicích

Nejvyšší úroveň očního pracoviště, které používá špičkové německé čočky Zeiss a zároveň vlastní jejich nejlepší (a nejdražší) diagnostické přístroje. Takovýchto pracovišt´ je v ČR pouze několik

Co přesně znamená Zeiss Vision expert - na blogu

Zeichenfläche 2@300x.png
circle_back_black_30.png

Vybavení optiky a optometrie

Zážitková centrace s virtuální realitou
Zeiss VisuFit 1000
®

Přístroj, kterých v ČR najdete do deseti a v jihočeském kraji pouze u nás. Posouvá centraci a úpravu Vaší brýlové korekce na vyšší úroveň. Umožňuje nám pracovat s individuálními anatomickými odchylkami, virtuální realitou a díky ní, do budoucna, téměř neomezeným množstvím nabízených obrub.

Více o přístroji VisuFIt 1000 na blogu.

0271602.jpg
0271351.jpg

Zeiss i.Profiler Plus®

Bude Vám pro perfektně ostré vidění stačit "konfekce" nebo "oblek šitý na míru"? Na tuto otázku Vám odpovíme a případně Vám i "oblek na míru" sami vyrobíme. Vidíte špatně za šera? Máte složitou oční vadu, kterou jiní nedokáží měřit či korigovat? Tento přístroj je odpovědí. Je tím nejpokročilejším, co svět přístrojů na měření dioptrií nabízí.

Více o přístroji na blogu

Zeiss iProfler

 Zeiss foropter VisuPhor 500® a optotyp VisuScreen 500®

"Měření dioptrií sklíčky? To si nechte pro babičky". U nás jste v 21. století. Plně digitální přístroj, ovládaný iPadem. Dokáže měřit Vaše skutečné dioptrie pohodlně, s přesností na osminy dioptrie a v násobně rychlejším čase než cokoli jiného. Zbývá nám díky tomu čas na mnohem komplexnější testy Vašeho zraku.

 

Více o přístroji na blogu

0271438.jpg
VisuPhor 500
Zeiss cetracni vez
0271371.jpg

Huvitz HNT-1P - předněsegmentový analyzátor

Chceme, aby i klienti optiky měli co nejkvalitnější screening očních onemocnění. Tento přístroj je součástí řešení. Změříme Vám nitrooční tlak, tloušťku rohovky a zanalyzujeme přední segment oka včetně případného záchytu rizika glaukomového záchvatu.

Ocni_CB_logo_slogan_RGB_568x719px.png
  • Pro řadu vyšetření již nemusíte na oční kliniky, umíme je také

  • Disponujeme diagnostickými systémy až na buněčnou úroveň oka

circle_back_black_30.png

Vybavení oční ordinace

Vybaveni - ORDINACE
0261039.jpg

Kamera CenterVue DRS Plus

Přístroj vyvinutý v Itálii, snímkující Vaši sítnici i přední segment oka v řádu vteřin. To vše non-mydriaticky" (tj. dokonce i bez rozkapání). Tyto snímky pak můžeme porovnat kdykoli v budoucnu a odhalit tak onemocnění s detailem, který nezvládne ani trénované oko očního lékaře s mikroskopem.

 

Vyšetření na přístroji je pro pacienty oční ordinace plně hrazeno zdravotními pojišťovnami. Pro klienty optiky dostupné dle našeho ceníku.

OCT Optopol REVO NX

Přístroj dokáže diagnostikovat na buněčnou úroveň prakticky všechny segmenty oka (rohovku, komorový úhel, čočku, sítnici, zrakový nerv, dokonce i cévní zásobení), to vše v řádu sekund, v plné automatice a s hlasovou navigací výrazně zvyšující komfort pacienta.

 

Vlastníme nejen klasický modul pro diagnostiku sítnice a glaukomu, ale také všechny vysoce nadstandardní moduly: Angiografie (pro nativní vyšetření nejdrobnějších cév na sítnici a odhalení i skrytých či dříve nediagnostikovatelných lézí), Cornea (pro vyšetření rohovky a předního segmentu včetně detailní topografie, vhodné např. k odlišení keratokonu nebo vhodnosti indikace laserové refrakční operace), Biometrie (umožňující detailní kalkulace všech anatomických a dioptrických hodnot).

 

Toto vyšetření (navzdory tomu, že se bez něj již kvalitní oční medicína praktikovat v mnoha případech nedá) bohužel není hrazeno ze zdravotního pojištění - tj. pacienti ho musí na všech pracovištích v ČR (včetně nemocnic či očních klinik) doplácet. My jsme pro Vás vymysleli slevové programy u frekventnějších vyšetření složitých pacientů.

Jak funguje OCT a v čem je revoluční? Článek na blogu.

Jak se projevuje zelený zákal? Článek na blogu.

OCT-hlavni.png
0261088.jpg

Perimetr Optopol PTS-920

Nejmodernější analyzátor Vašeho zorného pole, který má oproti ostatním přístrojům na trhu 2 unikáty: 


1) Je plně automatizovaný. Naši pacienti jsou tak během vyšetření navigování samotným přístrojem nejen sestřičkou, což vede k vyšší kvalitě výsledku


2) Používáme nadstavbový modul propojení s OCT. Na základě této analýzy jsme schopni korelovat výsledky obou vyšetřovacích metod a stanovit tak zcela přesnou diagnózu (zpravidla zeleného zákalu)

 

Vyšetření na tomto přístroji je pro naše pacienty plně hrazeno zdravotní pojišt´ovnou. Pro klienty optiky dostupné dle ceníku.

circle_back_black_30.png

Další naše vybavení

• 3 speciální mikroskopy pro vyšetření oka
• předně-segmentovou kameru Esillor
• automatický auto-refrakto-keratometr Zeiss a NIDEK

• bezkontaktní tonometr Topcon
• automatický fokometr Topcon, Zeiss a Huvitz

• 4 plně digitální a 2 polarizované optotypy

• perimetr Optopol a Medmont

 

a další ...

bottom of page