Poskytované služby

Optika a optometrie - měření a výroba brýlové korekce, aplikace kontaktních čoček
Oční ordinace - preventivní i vysoce specializovaná oční vyšetření

VIP program - program mimo úhradu ZP, brzký termín očního vyšetření

 
Optometrie_a_optika_logo_RGB_667x764px.p

Pečlivě vybírané produkty, technologická vybavenost a tým profesionálů

Svěřte se do rukou týmu vysokoškolsky vzdělaných profesionálů oboru optiky a optometrie, který Vás provede celým procesem vyšetření zraku, výběru brýlí a brýlových čoček. Můžete se spolehnout na péči v nejvyšší možné kvalitě, podpořenou nejmodernějším technologickým vybavením. Brýlové obruby jsou vybírány celým naším kolektivem, proto naleznete pestrou škálu stylů a barevných kombinací. Veškeré brýle jsou také revidovány lékařem. Vybíráme pro Vás pouze brýle od renomovaných výrobců, kteří splňují naše požadavky na kvalitu tak, aby Vám brýlová korekce dlouhodobě bezstarostně sloužila a přinášela jedině radost.

Rozumná cena

 

Jsme pověstní tím, že se snažíme udržet ideální poměr kvality a ceny tak, abyste byli spokojeni. To nám umožňují nejnovější technologie, které dokáží přesně rozeznat, zda Vám bude pro perfektní zrakový komfort stačit pouze "konfenkční" sklo či zda vyžadujete individuální brýlovou korekci (kterou posléze umíme na míru navrhnout). O výsledku Vašeho měření Vás vždy důkladně informujeme ještě před výběrem Vaší brýlové korekce tak, abychom posléze společně vybrali pro Vás tu nejvhodnější (ne nutně nejdražší). To je jeden ze základních momentů, který nás odlišuje od konkurence.

C (26)-min.jpg
IMG_6163.jpg

Výběr brýlí si u nás užijete!

 

Postupem času se z nucené brýlové korekce stal módní doplněk. Díky tomuto trendu můžeme vybírat modely od mnoha výrobců, kteří nás navštěvují přímo na optice a představují nám své aktuální kolekce. Nás ovšem baví objevovat i nové produkty, které v našem regionu nejsou běžně dostupné. Proto navštěvujeme tuzemské a zahraniční veletrhy, kde sledujeme aktuální trendy a vybíráme pro Vás ty nejzajímavější kousky. Naši radost a nadšení následně předáváme Vám, abyste si výběr Vaší obruby užili stejně, jako my. 

Zážitek a moderní přístup k měření zraku

 

Měření zraku je nedílnou součástí správné brýlové korekce. U nás si sami měříme každého klienta pro dosažení precizního výsledku, za který si osobně ručíme. Abychom Vás s měřením nezatěžovali příliš dlouho, udrželi Vaši koncentraci a přitom dosáhli nejlepšího možného výsledku, pořídili jsme unikátní přístroje od německé společnosti Carl Zeiss. Měření u nás neprobíhá všem známým způsobem "zkoušení jednotlivých sklíček", ale za pomocí přístroje VisuPhor 500®, který je přesnější, dramaticky rychlejší a pro klienta pohodlnější. Předběžné výsledky jsou do něj bezdrátově přenášeny unikátním přístrojem i.Profiler Plus® (jsme jediné oční centrum v regionu, které tento přístroj vlastní), který dokáže měřit dioptrie s nevídanou přesností, dioptrie jiné než běžně měřené (tzv. aberace vyšších řádů) a dokonce dokáže vyhodnotit i změnu Vašeho vidění za denních a nočních podmínek či rozpoznat překážku v podobě šedého zákalu.

IMG_6218.jpg
IMG_6206.jpg

Jediné Zeiss Vision Expert centrum v Č..Budějovicích, jedno z mála v ČR

 

Všechny parametry měření jsme schopni zohlednit pomocí technologie i.Scription® přímo do Vaší brýlové korekce a tím ji plně individualizovat pro špičkový zrakový komfort, který jste dosud nezažili. Tuto technologii v regionu vlastníme jako jediní a jsme hrdými vlastníky označení Zeiss Vision Expert centrum i.Scription®. Toto označení definuje nejvyšší úroveň pracoviště používajícího německé technologie Zeiss. Takových center je v České republice pouze několik.

Nejmodernější digitální centrační zařízení

 

Znáte známou větu: „Spokojím se jen s tím nejlepším?“ My se s touto myšlenkou naprosto ztotožňujeme. A abychom Vám mohli (v návaznosti na zcela přesná měření dioptrií) předat produkt té nejlepší kvality, investovali jsme do nejlepšího vybavení i z hlediska centrace skel. Pryč jsou doby malování křížků na brýle. Centraci Vám u nás změříme na digitálním centračním systému Carl Zeiss i.Terminal 2®, abychom dodrželi její přesnost na desetinu milimetru. Protože, k čemu by byl skvěle změřený zrak a dokonalá brýlová čočka, která přesně nesedí parametrům Vašich očí a brýlové obrubě, kterou jste si vybrali?

IMG_6186.jpg
D-(52)-R.jpg

Koupí brýlí se s Vámi neloučíme

 

Za kvalitou brýlí si stojíme, proto u nás poskytujeme pro zákazníky běžný servis a čištění brýlí zdarma. Samozřejmě si umíme poradit i s pozáručním servisem. Naším cílem je dlouhodobě nadstandardní vztah se zákazníkem a důvěra v kvalitně odvedenou práci.

U nás si vyberete

 

Máme jednu z největších optik v Č. Budějovicích - a to jak plochou prodejny, tak množstvím brýlových obrub "na prodejně" s velkým spektrem značek. Vybíráme si obruby, které jinde nejsou běžné tak, aby ty Vaše brýle byly skutečně jedinečné. Pokud přesto nenajdete přesně to, co hledáte, jsme (narozdíl od řetězcových optik) schopni se Vám individiálně přizpůsobit. Naše portfolio navíc neustále rozšiřujeme o další zajímavé "kousky" a značky. Novinky sledujte na našich sociálních sítích.

LOGO1.jpg
LOGO2.jpg
IMG_6233.jpg
 

Přijímáme klienty do VIP programu

Do kartotéky (úhrada ZP) nepřijímáme

•  diagnostika a léčba očních onemocnění

•  komplexní vyšetření očí až na buněčnou úroveň 

•  špičkové vybavení na úrovni očních klinik, které v jiných 

   očních ordinacích v regionu nenajdete

•  zkušený tým očních lékařů, taktéž očních chirurgů

•  spolupráce s ostatními specialisty, posudková činnost

•  přímá návaznost na renomované oční kliniky

•  možnost nadstandardních očních vyšetření

Ocni_ordinace_logo_RGB_796x639px.png
circle_back_black_30.png

VIP program očního vyšetření

 

Proč?

 • nemůžete najít očního lékaře

 • chcete kvalitní oční vyšetření na špičkově vybaveném pracovišti

 • chcete v jeden den vyřešit oční vyšetření i výběr brýlí

 • chcete konsultaci u odborníků se zkušenostmi s oční chirurgií

 • chcete vyšetření rychle a ne čekat několik měsíců na objednání

 • potřebujete termín spíše odpoledne (mezi 14-16.00)

 • chcete se objednat mailem či přes recepci (ne se několik dní "dovolávat")

 • víte, že úhrady kvalitní oční péče zdravotní pojišt´ovnou bývají svízelné 

 • chcete vyšetření bez časového stresu ze strany personálu

 • potřebujete urgentně prohlídku do zaměstnání / kvůli jinému onemocnění

A-(50)-R2.jpg
IMG_6108.jpg

Co nabízíme?

 • oční vyšetření i pro u nás neregistrované pacienty

 • objednání v řádu jednotlivých měsíců (dle provozu)

 • vyšetření po ordinační době v termíny vhodné pro pracující (Út-Čt 14-16.00)

 • velmi podrobné a komplexní vyšetření očí až na buněčnou úroveň

 • špičkově vybavené pracoviště na úrovni očních klinik, které jinde v regionu nenajdete

 • zkušený tým očních lékařů, taktéž očních chirurgů

 • rozvahu zda podstoupit refrakční operaci či vybrat brýle/kontaktní čočky

 • vyšetření mimo úhradu ZP, na žádost pacienta 

Jak se objednat a kolik to stojí?

Objednat se můžete:

 • přes objednací formulář v sekci kontakt

 • mailem objednani@ocnicb.cz (předmět "VIP program")

 • telefonicky na čísle 386352263 (termín Vám rovnou navrhne naše recepční)​

Součástí ceny 2 200,- Kč je:

 • kompletní vyšetření lékařem

 • vyšetření fundus kamerou i OCT (oboje v hodnotě 1300,- Kč)

 • při odběru brýlí v optice i kompletní vyšetření v optometrii a optice

 • Akce do 31.12.2022 sleva 400,- Kč na vybraná brýlová skla Zeiss v naší optice

oct.png
 
IMG_6119.jpg

Jak vyšetření probíhá?

Ve sjednaný termín, který bude vyhovovat primárně Vám (můžete si vybírat), dorazíte do naší oční ambulance (v 1.patře budovy Očního centra). Začneme podrobným lékařským vyšetřením. Podstoupíte vyšetření na všech špičkových přístrojích oční ordinace (autorefrakto-kerato-metr, tonometr, vyšetření fundus kamerou a OCT s detailním rozborem Vaší sítnice i zrakového nervu). Poté proběhne vyšetření na mikroskopu a podrobná konsultace lékařem.

 

Pokud budete mít zájem o brýlovou korekci (v tom případě je další vyšetření pro naše klienty zdarma), pokračovat budete do naší optometrie, kde Vám zcela detailně vyšetříme dioptrie (na přístroji Zeiss i.Profiler Plus® a VisuPhor 500®), komorový úhel (na přístroji Huvitz HNT-1P) a vybereme s Vámi vhodnou brýlovou korekci (centrovanou na digitální věži Zeiss i.Terminal 2®). Pak si již jen v brzké době vyzvednete hotové brýle.

Termín do oční ordinace i optometrie/optiky jsme zpravidla schopni synchronizovat tak, aby navazoval a vy jste vše zvládli v řádů desítek minut.

circle_back_black_30.png

Estetická medicína

plánujeme v roce 2022

V budově očního centra plánujeme otevření pracoviště estetické medicíny 

•  plastické úpravy víček chirurgickou i nechirugickou cestou

•  pro aktuální informace sledujte naše stránky